NIEUSTRASZENI GNĘBICIELE MATEK

To jest cholerne święto matek, przypominamy więc, w jaki sposób można je zadręczyć i jakie przedmioty się do tego przydadzą. Artykuł ukazuje się w ramach akcji społecznej „Nie tylko krzyk i rzygi (oraz defekacja) – dręcz zostawiając ślady”

1. smoczek
Narzędzie pierwsze i podstawowe, archetyp wszystkich innych przedmiotów, którymi możesz podręczyć własną matkę. Można go kompulsywnie wypluwać i awanturować się o, można nim rzucać w błoto, można też rzucać w matkę, celując: w oko, ucho, łuk brwiowy. Wiek 0+

2. klocki
Wykorzystanie klocków świadczy o wysokim rozwinięciu intelektualnym pogromcy, a sposób zastosowania predestynuje pogromce do przejścia na nowy poziom. Klocek można wepchnąć sobie do nosa przyprawiając matkę o SPAZMY LĘKU ( wiek 0+), można porzucić w miejscu strategicznie nieomijanym przez stopy w celu wbicia w nie (od 4 m-ca ż.), można wrzucić na szafę i awanturować się o. (od 6 m-ca ż), można domagać się nowych (od 6 m-ca ż., wcześniej ignorować)

3. hulajnoga
Hulajnoga to nowy etap. Można awanturować się o (od 6 m-ca ż., wcześniej ignorować), można mieć i nie umieć jeździć i z tego powodu awanturować się (od 1,5 r.ż), można umieć jeździć, ale szybko się męczyć i awanturować się z tego powodu (od 1,5 r.ż.), można nie jeździć, ale nosić i uderzać w piszczele matki (od 2 r.ż.) można jeździć i najeżdżać na pięty (zawsze), można jeździć i rozbijać sobie czoło, kolana i łokcie i awanturować się z tego powodu (zawsze).

4. wózeczek
patrz: hulajnoga, zamień słowo hulajnoga na wózeczek, dodaj opcję awanturowania się o zawartość wózeczka, ciskanie wózeczkiem i domaganie się samodzielnego wnoszenia wózeczka do tramwaju wysokopodłogowego.

5. deskorolka
Deskorolka jest doskonałym narzędziem do: uszkodzeń ciała ( zęby, czaszka w ogóle, łokcie, kolana, głowa kolegi) dewastacji mienia cudzego poprzez: wjechanie w, uderzenie w – bokiem, uderzenie w – kółkami, dewastacji mienia własnego również poprzez rozdzieranie ubrań w wyniku upadków., ćwiczenie ewolucji we własnym pokoju, salonie rodziców (telewizor ma moc przyciągania deskorolek), na korytarzu. Deskorolką można też podciąć nogi matce rodzicielce. Śmiesznie się wywraca i głośno krzyczy, patrzy spode łba przez kolejne dwa tygodnie.

6. rowerek
Rowerek, ach rowerek. Uszkodzenia mienia i ciała (patrz: deskorolka), mobbing (patrz: hulajnoga, wózeczek), inwestycje (mamo, kup mi pancerz, kask, nową oponę, nową ramę, mamo wiesz, że jak się wpadnie rowerem pod tira, to on potem nie chce jechać? mamo, chcę jechać rowerem w góry; w góry do Tybetu; w góry, przyjedźcie po mnie, bo złamałem nogę, zabrali mi wizę, ukradli portfel, pozdrawiam z Kamczatki)

7. telefon
Telefon. Wrzucony do wanny (wiek: 0+), rozbity o twardą nawierzchnię (wiek 0+), telefon- wysokie opłaty za (wiek powyżej 2 m-ca ż.), telefon – kradzież (przez kogoś innego od 7 r.ż., samemu w celach zarobkowych od 9 r.ż., samemu, na narkotyki – po rozpoczęciu edukacji w gimnazjum). Telefon- dzwonienie w nocy (od 14 r.ż., chyba, że następuje akcja „kolonie”, „zielona szkoła”, „obóz”). Telefon – w trudnej sprawie: patrz punkt 8.

8. dzieci
Cześć mamo, przepraszam, że nie odzywałem sie od tamtego czasu, wiesz, półtora roku temu, jak pożyczyłaś nam tysiąc złotych, ale zobacz, jesteśmy pod twoim domem, wiem, że jest 3:00 nad ranem, ale to taki drobiazg, otwórz, bo tu ulewa, a ja chce ci powiedzieć, że zostałaś babcią! Tak! mamy ja tu w foteliku, właściwie to proszę, żebyś się nią zaopiekowała, mamy ważny wyjazd służbowy, wracamy niebawem.

Halo? Mamo? Jeszcze jedno! Ona może być troche nerwowa, bo pierwszy raz je z butelki. Nie martw się, dałaś sobie radę ze mna to i z nią sobie poradzisz, wracamy już za dwa miesiące”

Reklamy

About notatkiwbiegu

Mama, dziennikarz, fotograf, podróżnik, zrzęda, czasem złośnik.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s